180
O společnosti SSAB
SSAB je vysocespecializovanou globální ocelářskou společností, která klade zvýšenou pozornost vztahům se zákazníky. Společnost SSAB vyvíjí vysokopevnostní oceli a poskytuje služby zaměřené na lepší udržitelnost a vyšší výkonnost.

O společnosti SSAB

SSAB je vysocespecializovanou globální ocelářskou společností, která klade zvýšenou pozornost vztahům se zákazníky. Společnost SSAB vyvíjí vysokopevnostní oceli a poskytuje služby zaměřené na lepší udržitelnost a vyšší výkonnost.

Společnost SSAB patří na globálním trhu mezi přední výrobce progresivních vysokopevnostních oceli (AHSS) a kalených a popouštěných ocelí (Q&T), pásové oceli, ocelových plechů a trubek a dodává rovněž konstrukční řešení. Oceli a služby společnosti SSAB přispívají k nižší hmotnosti, vyšší pevnosti a delší životnosti koncových výrobků.

Naše pobočky 

Společnost SSAB zahrnuje tři ocelářské divize: SSAB Special Steels, SSAB Europe a SSAB Americas, a dvě  dceřiné společnosti: Tibnor a Ruukki Construction.

  • SSAB Special Steels – globální dodavatel oceli a servisní partner pro kalené a popouštěné  oceli (Q&T) a progresivní vysokopevnostní oceli (AHSS)
  • SSAB Europe – přední skandinávský výrobce vysoce kvalitních produktů z ocelových pásů, plechů a trubek.
  • SSAB Americas – přední severoamerický výrobce kvalitních ocelových plechů a svitků
  • Tibnor – přední skandinávský distributor oceli a neželezných kovů
  • Ruukki Construction – evropský poskytovatel energeticky úsporných  řešení pro výstavbu a stavebnictví

Bližší informace o našich pobočkách najdete na mezinárodních webových stránkách společnosti SSAB 

 

Fakta a čísla

Společnost SSAB je kotována na burze Nasdaq OMX Stockholm (mezi společnostmi s velkou tržní kapitalizací) a má sekundární kotaci na Nasdaq v Helsinkách. 

  • Sídlo ve Stockholmu, Švédsko
  • Generální ředitel a předseda představenstva Martin Lindqvist
  • Společnost SSAB zaměstnává ve více než 50 zemích přibližně 16 000 lidí
  • Čisté tržby: 57 mld. SEK (60 mld. SEK pro forma v roce 2014)

 

Výrobní závody

Společnost SSAB využívá cenově úsporný a flexibilní systém výroby.  Výrobní závody společnosti SSAB ve Švédsku, Finsku a USA nabízejí  výrobní kapacitu 8,8 mil. tun oceli za rok.
Společnost disponuje rovněž kapacitami ke zpracování a úpravě různých výrobků z oceli v Číně, Brazilii a v mnoha dalších zemích. Ve Švédsku a Finsku je výroba integrována do  procesu vysokých pecí. V USA se  k výrobě z dodaného šrotu používané elektrické obloukové pece.

Bližší informace o našich výrobních závodech najdete na mezinárodních webových stránkách společnosti SSAB