180 180
Zpracovatelské služby Pálení laserem

Pálení laserem

Pálení oceli laserem vyžaduje zaostřený paprsek na méně než 0,5 mm s extrémně vysokou hustotou, která materiál roztaví, a také pomocný plyn, který pokrývá a chrání oblast taveniny a odstraňuje roztavený kov, což vytváří velmi úzký zářez s nepatrnou tepelnou deformací. Proces pálení laserem poskytuje vysoce přesné řezání a velmi úzkou oblast ovlivněnou teplem. Pálení laserem je velice vhodné pro všechny oceli, v současnosti je však zpravidla omezeno na maximální tloušťku 30 mm s nejúčinnějším výkonem v řezu v rozsahu 0,5 až 10 mm.

 

Obraťte se na nás

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace či cenovou nabídku, obraťte se na nás.
Náš specializovaný tým je zde pro vás.

KONTAKT

Metoda

Díky velmi úzkému zářezu a nepatrné tepelné deformaci umožňuje tento způsob řezání malých otvorů, jemných detailů a složitých tvarů s vynikajícími tolerancemi na současných moderních strojích. Dokonce i standardní laserové řezací stroje dnes obvykle disponují CNC řízením pro 3D řezání laserem s možností řezání úhlů pro svařovací přípravky během řezání kompletních řad otvorů a profilů vnějších dílů. Nejběžnější je tradiční CO2 laser, ale nové generace vláknových laserů se nyní stávají průmyslovým standardem pro řezání tenčích ocelových plechů díky nižším provozním nákladům a vysokým řezacím rychlostem.

Použitým pomocným plynem může být aktivní nebo neaktivní plyn, který je do oblasti svarové lázně vytvořené laserovým paprskem přiváděn speciálními tryskami. Aktivní plyn, například kyslík, vytváří ve svarové lázni exotermní reakci, což zvyšuje účinnost laseru, vede však k vytvoření oxidovaného okraje. Neaktivní plyn, tedy inertní plyn, představuje nejčastěji dusík, helium, argon nebo CO2, jež snižují řeznou rychlost a přitom poskytují vynikající kvalitu hran. 

Vlastnosti při pálení laserem

Výhody
 • Vynikající kvalita hran
 • Výborné tolerance
 • Vysoká účinnost především u tenkých ocelí
 • Úzké tepelně ovlivněné oblasti
 • Potenciálně velice nízký objem odpadu
 • Minimální úhlová difrakce nosníků 

Nevýhody
 • Vyšší investiční náklady například ve srovnání s pálením plasmou
 • Omezená tloušťka materiálu < 30 mm

Doporučení

Pálení laserem je nejvhodnější metodou řezání tenčích plechů vyžadujících vysoké geometrické tolerance při řezání na požadovaný tvar a profil v toleranci < 0,5 mm

Naše nabídka 

SSAB Shape může nabídnout služby pálení laserem ve vlastních centrech po celém světě. Kromě toho máme k dispozici síť servisních partnerů, kterou lze využít. Naše nabídka zahrnuje:

 • Délky do 30 000 mm
 • Šířky do 5 000 mm
 • Tloušťku do 25 mm

V mnoha našich servisních centrech máme možnost kombinovat laserové pálení dílů s jinými metodami zpracování kovů, např. ohýbání na lisech, čímž zajistíme veškeré vše požadavky.