GreenCoat hero image
GreenCoat hero image

Skandinávská kvalita pro drsné povětrnostní podmínky a „zelenější“ způsob života

GreenCoat® je značka inovativní a udržitelné barevně lakované oceli pro střechy, fasády a systémy odvodu dešťové vody. Produkty z materiálu GreenCoat®, široce využívané v udržitelné architektuře, nabízejí rozsáhlou škálu barev a povrchových úprav s využitím švédského řepkového oleje.

barvy

Vyberte si materiál GreenCoat® z široké nabídky stavebních aplikací pro svůj projekt:

Střešní krytiny

Střechy

Střechy se musí vypořádávat s náladami matky přírody. Ocelová střecha je přirozenou volbou, jež obstojí i v nejnáročnějších povětrnostních podmínkách.
Fasády

Fasády

Vytvářejte expresivní ocelové fasády se systémy stojatých švů, profilů, sendvičových panelů či kazet/lamel.
Okapové systémy

Okapové systémy

Systémy odvádění dešťové vody přispívají k celkovému vzhledu budovy. Ocelové okapové systémy jsou skvělou volbou pro všechny typy střech.
Štítky se zárukou

Záruka GreenCoat®


– Budovy s dlouhou životností

pdf 217 Kb
GreenCoat® European Guarantee
Budova Fisksatra

Budova Sandellsandberg z ocelí GreenCoat® získala ocenění Design-S

Thomas Sandell zvolil materiál GreenCoat® kvůli jeho odolnosti a flexibilitě při nejrůznějším dotváření na střechách i stěnách. Udržitelnost produktů z barevně lakované oceli GreenCoat® přitom sehrála důležitou roli.

Za jedinečný přístup k designu a venkovnímu opláštění získala budova organizace „Fisksätra Folkets Hus” v roce 2020 švédskou cenu za design.

Udržitelnost: biologicky rozložitelné nátěry a ocel vyrobená bez využití fosilních paliv

řepkový_olej

Biologicky rozložitelné nátěry vyrobené ze švédského řepkového oleje

Většina produktů GreenCoat® je ošetřena biologicky rozložitelnými nátěry, jež místo tradičních fosilních paliv do značné míry tvoří švédský řepkový olej.

Toto unikátní patentované řešení SSAB výrazně snižuje ekologickou stopu a portfolio produktů z barevně lakované oceli GreenCoat® tak představuje nejekologičtější nabídkou na trhu se zaměřením na střechy a fasády.
stavba-hybrit

Ocel SSAB vyrobená bez použití fosilních paliv – k dispozici do roku 2026

Společnost SSAB je členem společného podniku a projektu HYBRIT, jenž usiluje o převratné změny v ocelářském průmyslu s plánovanou výrobou oceli bez využití fosilních paliv do roku 2026. Jedinečným výsledkem bude celosvětově první ocelářská technologie bez fosilních paliv a prakticky bez uhlíkové stopy. Vedlejším produktem při výrobě oceli bude voda, a nikoli oxid uhličitý.
Udržitelnost, ekologické prohlášení o výrobku

Ekologické prohlášení o výrobku GreenCoat® (EPD)

Perspektiva životního cyklu produktů je v současné době stále důležitější. Dokumentace musí uvádět informace týkající se fází životního cyklu, obsahu výrobků, procesu výroby a optimální recyklace či opětovného využití materiálů.

Dostupné ekologické prohlášení o výrobku GreenCoat® EPD nabízí podrobné informace o výrobě barevně lakované oceli GreenCoat® a péči věnované životnímu cyklu výrobku.
Fasády

Libovolné barvy

Produkty GreenCoat® jsou k dispozici v široké škále barev: od běžných a oblíbených odstínů až po zářivé tóny a exkluzivní povrchové úpravy. Každá barva byla pečlivě zvolena na základě moderních trendů v oblasti designu a stavebnictví.

40 let globálního testování v nejnáročnějších povětrnostních podmínkách

Přes 10 000 panelů z barevně lakované oceli GreenCoat® bylo vystaveno celoročnímu působení nepříznivých klimatických podmínek včetně slané vody, sněhu, ledu, deště, UV záření, vysoké vlhkosti, větru a bouří – k zajištění maximálního výkonu výrobku.

GreenCoat PLX – přednostní volba pokrývačů

Produkty GreenCoat PLX od společnosti SSAB byly vyvíjeny ve spolupráci s klempíři a staly se upřednostňovanou volbou pokrývačů. Jsou skvěle tvarovatelné, lze je instalovat po celý rok a nabízejí 50letou technickou záruku. Carl Cross ze společnosti Zinc and Copper Roofing Ltd (Spojené království) instaluje na střechy materiál GreenCoat PLX a podělil se s námi o vlastní zkušenosti. Podívejte se na film.

Více informací o našem novém výrobku:

Interiérové aplikace

Produkty z oceli GreenCoat pro bezpečné zpracování potravin

K vyhovění přísným průmyslovým požadavkům a předpisům EU stanovujícím zásady pro předměty určené pro přímý či nepřímý kontakt s potravinami nabízejí produkty  GreenCoat FoodSafe pro potravinářský průmysl certifikovaná netoxická, snadno čistitelná a odolná řešení z barevně lakované oceli pro stěny, stropy a dveře mrazicích boxů a pro chladicí pulty, komerční kuchyně či výrobní prostory.

Stáhněte si brožuru:

pdf 570 Kb
GreenCoat FoodSafe products – Safety and performance for the food industry